top of page
  • Facebook
  • Instagram

Gyakran ismételt kérdések - rúdfitnesz

Sosem sportoltam, nem vagyok hajlékony és erős sem. Csatlakozhatok így is az edzésekhez?

A rúdfitneszt bárki elkezdheti sportági múlttól, testalkattól függetlenül, mert könnyen kivitelezhető forgásokon keresztül ismerkedünk az eszközzel a kezdetekben. Fokozatosan megérezzük milyen a saját testsúlyunkkal dolgozni. A gyakorlatok szintrendszerben épülnek egymásra, és teljesen egyénre szabottan haladunk előre a folyamatban. A fokozatosan nehezedő gyakorlatok az erődet, hajlékonyságodat, állóképességedet és mozgáskoordinációs képességeidet folyamatosan fejlesztik. Szakképzett edző támogatása mellett a rúdfitnesz mindenki számára (egészséges személyek esetében) biztonságosan űzhető sport.

Lehetnek természetesen olyan egészségügyi kizáró tényezők, melyek miatt nem tudod ezt a mozgásformát végezni, azonban erről minden esetben szakorvos dönt. Ha tudomásod van ilyen problémáról, mindenképp konzultálj orvossal, illetve nekem is jelezd, hogy orvosi jóváhagyás esetén, amennyiben látogathatod az órákat fennálló egészségügyi probléma mellett, a betegséget figyelembe véve tudjak neked gyakorlatokat adni.

Hogyan épülnek fel az órák?

Az órákat mindig általános bemelegítéssel kezdjük, melyet sportág-specifikus bemelegítő gyakorlatok követnek, vagyis a rúdon már korábban tanult könnyebb bemelegítő sorokkal kezdünk, hogy az izomzatunkat fokozatosan felkészítsük a terhelésre. Első óra esetében a rúd körül sétálunk egy-egy kört, egyszerűbb alapforgásokat, gyakorlatokat tanulunk, melyet bárki el tud sajátítani az első alkalom végére, és még látványosak is ezek a gyakorlatok. Az óra fő részében mindig tanulunk új elemeket, ismételjük a korábban tanultakat és teret biztosítok a kedvenc elemek gyakorlásához is - utóbbi a freestyle percek elnevezést kapta nálam, és sokak kedvencévé vált az órának ezen része. Végül minden alkalmat nyújtással zárunk.

Hány fő vehet részt egy csoportos rúdfitnesz edzésen?

A teremben 4 rúd található. Egy rúdnál legfeljebb 2 fő dolgozik, gyakorlatonként folyamatosan egymást váltva, vagy egyedül, amennyiben nem teltházas az adott óra. Egy edzésen egyszerre legfeljebb 8 fő vesz részt.

Hol tudok jelentkezni?

Először üzenetben egyeztetünk, válaszolok a felmerülő kérdéseidre, tájékoztatlak a részletekről, meghívlak a zárt Facebook csoportunkba, majd online foglalási rendszerben tudsz gyorsan és gördülékenyen regisztrálni, amelyet a zárt csoportból érsz el. Ebben a csoportban teszem közzé az edzéssel kapcsolatos információkat, innen tudsz értesülni arról, ha lemondás érkezett egy adott órára és itt teszem közzé a csapatépítő eseményekről szóló részleteket is.

Nincs Facebook profilom, hogyan tudok regisztrálni?

Amennyiben nincsen Facebook profilod, a foglalási rendszer linkjét más online felületen is tudom Neked továbbítani. 

Mit vigyek magammal első órára?

Ajánlott ruházat első órára: rövid vagy hosszú testhez simuló nadrág, zokni, trikó. Első órán még nem végzünk olyan gyakorlatokat, aminél szükséges a bőrünkkel tapadni, ezért egy hosszú szárú leggings is jó választás, ha az komfortosabb számodra. Vizet/frissítő italt is érdemes magaddal hozni, de amennyiben otthon maradna, a teremben mindig van víz és szőlőcukor. Amit pedig mindenképp érdemes magaddal hoznod, az a lelkesedésed!:)

Mit értesz az alatt, hogy a BIA Polefitness Veszprém egy közösség?

Az elmúlt év során az állandó tagokból kialakult egy összetartó csapat, akikkel olyanok vagyunk, mint egy összetartó női kör. Az edzések nálunk mindig vidám hangulatban telnek és csapatépítő bulikat is örömmel, illetve rendszeresen szervezünk!

Hol található a terem? Hol tudok leparkolni?

A terem Veszprém központjában található: Veszprém, Hoffer Ármin sétány 2. 3. emeletén.
Parkolni közvetlenül az épület előtt tudsz, 17 órától a parkolás ingyenes.

Tartasz magánórákat is?

Igen, már vállalok magánórákat is! Rúdfitnesz, lengőrúd, kezdő karika és nyújtás magánórákra lehet hozzám járni előre egyeztetett időpontokban. Bővebb infót a Szolgáltatások>Edzések menüpont alatt találsz.

Vállalsz versenyfelkészítést?

Én kifejezetten hobbisport és önbizalomfejlesztés céljából tanítom a rúdsportot, nőknek. Számomra a rúdfitnesz gyakorlása mindig a feltöltődést jelentette, így ebben a szellemiségben tartom az edzéseimet is. Versenyfelkészítéssel nem foglalkozom, de tudok ajánlani edzőt a témában.

Van alsó, illetve felső korhatár?

Az alsó korhatár 16 év, ennek az az oka, hogy az órák első sorban felnőtt korú nőknek szólnak, gyerekórákat egyelőre nem tartok. Felső korhatár nincsen, jelenleg a legfiatalabb tanítványaim 17 évesek, és vannak 55 év feletti vendégeim is.

Mik a legfontosabb szempontok számodra edzőként?

Mindenek előtt a biztonság. Az edzettségi szint fejlesztését egy magabiztos alaptudás és fizikai erőnlét kialakításával kezdjük, amire biztonsággal lehet építkezni. Az egyéni igények figyelembe vételére is nagy hangsúlyt fektetek, hiszen nem vagyunk egyformák! Különösen fontos számomra, hogy mindenki jól érezze magát és épüljön a tanítványok önbizalma a foglalkozásokon.

Várandósan is járhatok hozzád edzésre?

Várandósan nem javaslom elkezdeni a rúdsportot és a légtornát, ha korábban nem jártál rendszeresen ilyen típusú edzésre és még nem szereztél benne kellően magabiztos alapokat. Ennek okai közé tartozik például, hogy a rúdon csúszhat a bőr, ami a rutin és a megfelelő erő hiányában sérülésveszéllyel járhat. Ha már rutinos rudas vagy légtornász vagy, abban az esetben is orvosi beleegyezés szükséges a sportfoglalkozásaim látogatásához, melyről írásos igazolás szükséges, a születendő kisbabád és a saját biztonság érdekében. Szülés után a gyermekágyi időszakot követően, orvos jóváhagyásával lehet elkezdeni a foglalkozások látogatását.

8200 Veszprém, Hoffer Ármin sétány 2.

©2025 BIA Polefitness Stúdió Veszprém. Powered and secured by Wix

bottom of page